19.08.2021 570

Вітаємо бджолярів з Днем пасічника!

З того часу, як у 1814 році П.І. Прокопович винайшов рамковий вулик, почався новий етап в розвитку бджільництва. На зміну дуплянкам і колодам стали використовувати рамкові вулики, запроваджували систему раціонального бджільництва.

Важливу роль в розвитку раціонального бджільництва відіграло Уманське середнє училище садівництва і землеробства. Наукову базу навчального закладу поповнювала пасіка, під яку було відведено ділянку з лісовими і декоративними деревами загальною площею 3,3 гектари, а в освітньому процесі окремо викладалася дисципліна «Бджільництво». Саме тому вихованці училища цінувалися в роботодавців і мали високу конкурентоспроможність на тогочасному ринку праці.

Цікавою родзинкою навчального закладу була музейна кімната бджільництва, яка містила цінні експонати, серед яких: велика розбірна модель бджоли, різний інвентар, моделі існуючих на той час вуликів, медогонки, воскотопки, спиртні колекції розвитку бджіл, трутнів і маток, гербарії медоносних рослин, засушені та законсервовані шкідники і хижаки бджіл. Пасічництво дозволило виокремити медоносні культури, які теж були представлені до демонстрації. Швидкоплинний час вносив свої зміни та корективи, та все ж у 2006 році співробітники кафедри тваринництва організували нову навчально-дослідну пасіку, яка мала біля 20 вуликів Дадана.

Праця пасічників шанується в Україні, тож і має своє професійне свято, яке відзначають 19 серпня. Мед – визнаний експертами продукт вічності, адже, знайдений у гробницях фараонів, він і досі має вживану придатність. Нині кожна сьома тонна світового меду – українська. А на пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.

Цього ж дня православні християни відзначають і Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучним Спасом. Неодмінним атрибутом свята є освячення яблук і меду, а ще вуликів – перед настанням холодів для гарної зимівлі бджолиних сімей.

Шановні колеги! Щиро вітаємо всіх бджолярів, пасічників і звичайних пересічних медолюбів зі святом! Хай солодко-медовим буде ваше життя та міцним здоров’я! Миру та благополуччя вам і вашим родинам!

Пресцентр Уманського НУС