27.09.2022 214

Вітаємо мандрівників і всіх любителів активного відпочинку!

Туризм – незамінна та надважлива тенденція сучасного світу, що забезпечує прискорений розвиток регіонів і держав, перетворення їх на високоефективні й інтегровані у світовий ринок, а ще забезпечує гарні умови для естетичного розвитку та географічної грамотності людини.

Туризм у сучасному світі, за зростання обсягів і розширення кордонів внутрішньої та міжнародної співпраці, став однією з провідних і перспективних галузей економіки, менеджменту й управління, а ще – своєрідним психологом і релаксантом для кожної сучасної, свідомої і соціально активної, розвиненої особистості.

Колектив Уманського національного університету садівництва, вдосконалюючи й актуалізуючи наявні у навчальному закладі професійні ніші до ринку праці та попиту абітурієнтів,у 2014 році розпочав підготовку фахівців сфери туризму, створивши кафедру туризму та готельно-ресторанної справи, що входить до складу факультету менеджменту.

Перспективи розвитку туризму у мирній Україні, після такої очікуваної всіма нами Перемоги, є досить потужними. Адже вже зараз найнетерплячіші прихильники України та її сильного народу, навіть не зважаючи на постійну загрозу ракетного бомбардування, вважають за справу честі прибути до нас, побачити на власні очі прекрасну, всесвітньовідому державу, що не побоялася протистояти тирану та негіднику, терористу й окупанту, що тримав колись у страху всю світову спільноту. А ще познайомитися з яскравими представниками найстійкішої нації світу – поборниками за честь, гідність, незалежність і праве слово, за демократичні цінності, права та свободи.

Термін «турист» вперше було визначено у 1937 році Комітетом експертів з питань статистики Ліги Націй: «Туристи – це всі особи, які прибувають у країну у будь-яких цілях, за винятком здійснення трудової діяльності, країна де перебувають туристи не є країною їхнього постійного місця проживання». Таким він залишився і дотепер. З єдиною неофіційною поправкою: турист – це людина, яка прагне пізнання та розвитку.

Нині ми стали свідками того, що процес національного та культурного відродження неможливий без вивчення, збереження та популяризації історико-культурних цінностей. А ще – усвідомили цінність і значущість пам’яток історії та культури, які є джерелом творчого натхнення для успішної розбудови країни і водночас береже та прослідковує історичне коріння народу. Україна – країна багата не лише природним розмаїттям. Вона прекрасна креативними людьми й екологічними принадами. В’їжджаючи в нашу країну, туристи набувають досвіду та забирають із собою незабутні враження від поїздки, і так буде і надалі.

Шановна університетська родино та всі любителі коротких і тривалих подорожей! Всесвітній день туризму є рідним для кожного з нас і професійним святом фахівців кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. Ми з вами розважливі та сильні, наше безмежне терпіння має і багато позитивних сторін, і ми ще в насолоду помандруємо як нашою країною, так і світом! Тож хай на світлому і мирному життєвому шляху нам усім трапляються необмежені можливості для занурення у пригоди під час щасливих, омріяних подорожей. Миру всім нам і Перемоги!

Пресцентрр Уманського НУС