23.03.2022 382

Вітаємо метеорологів з професійним святом!

Вітаємо метеорологів з професійним святом!
Вітаємо метеорологів з професійним святом!

23 березня – Всесвітній день метеоролога. Й Уманський національний університет садівництва, попри воєнні тяжкі будні, вітає своїх колег, працівників Метеорологічної станції, що була відкрита і почала діяти при Уманському училищі землеробства та садівництва у 1885 році. Наші колеги дбайливо збирають матеріали, дані яких надходять у мережу Всесвітньої метеорологічної організації. Архіви метеостанції у місті Умань вивчають фахівці Гідрометцентру України, Черкаського гідрометцентру, а також Центральної геофізичної обсерваторії та метеостанції.

Люди, які вивчають погоду, фахівці, які здійснюють прогнозування погодних умов і ймовірностей виникнення стихійних лих, іменуються метеорологами. Використовуючи в роботі інформацію, отриману зі спеціальних приладів, професійний метеоролог здійснює підготовку прогнозів погоди на ввіреній йому території.

Основними завданнями метеорологів зазвичай виступають наступні пункти: оцінка, систематизація даних атмосферних явищ, робота щодо збору інформації про природні явища, що надходять з гідрометеорологічних станцій, показів спеціальних приладів, атмосферних зондів, космічних супутників; обробка матеріалів, фіксація інформації на географічних мапах, складання прогнозів динаміки температури повітря, опадів, атмосферного тиску, сили та напряму вітру його поривів і шквалів; передача інформації на центральний вузол – гідрометеоцентр.

Професія метеоролога потребує відданості та терпіння, адже метеорологи мають працювати 24/7, адже від їх прогнозування залежить врожайність, а не просто промокнута під дощем кофтина.

Шановні метеорологи! Бажаємо, аби ваше професійне свято стало символом гарної погоди на всіх теренах нашої країни!. Хай квітує щастя в родинах і мир на рідній землі! Цінуймо своє щастя в деталях і дякуємо кожному, хто в надскладний для України час поруч і продовжує науково професійну діяльність! Слава Україні!

Пресцентр Уманського НУС