12.04.2022 240

Вітаємо підкорювачів небесних і космічних просторів з професійним святом!

Вітаємо підкорювачів небесних і космічних просторів з професійним святом!
Вітаємо підкорювачів небесних і космічних просторів з професійним святом!

12 квітня – день початку епохи пілотованих космічних польотів – спільне свято всіх жителів планети Земля, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє. Цього дня, 60 років тому, Юрій Гагарін на космічному кораблі «Схід» за 108 хвилин вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, започаткувавши тим самим епоху пілотованих космічних польотів.

Україна відома у світі як колиска талановитих космонавтів: Леонід Каденюк, Анатолій Арцебарський, Володимир Ляхов, Леонід Кизим, Володимир Васютін, Леонід Попов, Юрій Кондратюк, Валентин Бондаренко. І це далеко неповний список тих, хто з Україною в серці підкорював простори космосу.

Нині, у час жорстокого протистояння загарбницькій навалі, на обороні української землі крилом до крила стоять доблесні герої-авіатори. Як засвідчують факти, українська авіація у належному стані та в цілковитій змозі відстоювати територіальну цілісність держави. Висококласні фахівці, гартувальники небесного простору, приємно вражають не лише земляків, а й світову спільноту, вболіваючи за народ, який бореться за суверенність рідної країни, її волю та незалежність.

Привид Києва став Героєм не лише жителів столиці України, а й українського загалу по всіх куточках планети. Льотчики Харкова за власної ініціативи створили український «Повітряний патруль» і нині діють як авіаційна швидка, рятуючи життя, а його засновник Юрій Покусай вважає, що спільними зусиллями можна змінити майбутнє країни на краще. Наразі знищена, але впевнені, якнайскоріше відновлена «Мрія» вражала та вражатиме надалі всіх своєю естетикою та потужністю.

За вимогами сучасності з легкістю крокує талановитий Леонід Ковальчук, який не одне юне покоління навчав авіамоделюванню в Київських школах, а в сорок років здійснив дитячу мрію — сам опанував пілотування. Нині йому 59 і він завершив роботу над Біпланом. Однак має ще одну мрію авіатора – повторити політ Емі Джонсон, яка у 1930 році стала першою пілотесою, здійснивши одиночний переліт із Великої Британії до Австралії на двомісному біплані «Де Гевілленд DH.60G Джіпсі Мот». Та це після Перемоги, оскільки наразі багато справ: професійний досвід необхідний українській авіації, адже окрім знань у галузі авіаконструювання має і посвідчення приватного пілота.

Авіація незалежної України нині лише на початку власного успішного шляху. Її історія недовга, але успішна. Наші льотчики й авіаційні підприємства переймають досвід провідних країн і вдосконалюються. Українська авіація є надійною та потужною, адже нині у понад 50 країнах світу підкорюють небесний простір на літаках під маркою «Зроблено в Україні».

Українські пілотажні групи неодноразово представляли країну на найбільшому військовому авіаційному шоу «Air Tatto» у Великій Британії. Екіпажі нашої держави запрошувалися до участі у сольних польотах у Канаді та США. Потенціал України у сфері авіації потужний і беззаперечний, та нині маємо тримати курс до Великої Перемоги, адже спершу родина, а потім літаки.

Вітаємо усіх підкорювачів небесних і космічних просторів з професійним святом! Пишаємося досягненнями та бажаємо мирного неба, міцного здоров’я  та довгого, щасливого життя у вільній Україні!

Пресцентр Уманського НУС