02.06.2022 214

Вітаємо з Вознесінням!

2 червня український народ відзначає Вознесіння Господа, яке святкується християнами всього світу на 40-й день після свята Пасхи Христової. Адже, згідно з Євангелієм, Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон і, благословивши їх, у плоті вознісся на небо. В той же час два Ангели проголосили про повернення Христа для суду над живими та мертвими, а весь час до повернення (Пришестя) у людській подобі він перебуватиме незримо поруч з нами на землі.

За народними прикметами, з приходом Вознесіння Господнього, весна остаточно лишає свої повноваження, а літо переймає право на царювання. На Вознесіння у родинах печуть пироги з начинкою з кропу та цибулі та хлібні страви, які мали місце лише цього дня – «драбинки», на яких обов'язково робили сім «перекладин», що символізують ступені небесного апокаліпсису. З ними і ходили частувати родичів та друзів. Чим більше людей пригощали, тим врожайнішим мав бути прийдешній сезон. Цього дня прийнято допомагати нужденним, мандрівникам і тим, хто просить. А ще усі наші молитви, які цього дня спрямовуються у небесні простори, – лише про мир в Україні. І їхня важливість є беззаперечною.

Шановна університетська родино! Хай кожен з вас відчує мир і рівновагу у серці! Здоров’я вам і життєвої енергії, віри та досягнень благих у мирній країні! Зі святом!

Рада студентського самоврядування