30.09.2021 480

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек!

Визначальна роль книги у розвитку людства засвідчується найдавнішими історичними фактами, адже ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході, в одному з стародавніх вавилонських храмів міста Ніппур ,зберігалися глиняні таблички, які містили важливу інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні книгосховища, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської, що налічувала у своїх фондах понад дев’ятсот книг – рукописних і виготовлених виключно вручну. А найбільшим центром культурного життя кінця ХІ століття на території сучасної України стала бібліотека при Печерському монастирі.

Бібліотечний фонд Уманського національного університету садівництва налічує понад 250 тис. томів наукової, навчальної і художньої літератури. Бібліотечні працівники навчального закладу дбайливо ставляться до ввірених скарбів, оберігаючи та примножуючи їх. А ще незмінно талановито та професійно задовольняють потреби та літературні вподобання університетського загалу.

Однак всім відомо, що книга вимагає не лише талановитого автора, а й відповідального читача. А тому посильна допомога та дбайливе ставлення в такій справі вкрай необхідні. Адже, як писав відомий письменник Й. Гете, «Письменник, створюючи твори, виконує тільки частину роботи, сподіваючись, що читач прийме подальшу участь у його розумовій діяльності».

Тож бажаємо у Всеукраїнський день бібліотек усім шанувальникам книги та бібліотечним працівникам мати міцне здоров’я та гарний зір, натхнення до читання та мудрість і розуміння до авторської літератури, адже «Людина прагне до знань, і, як тільки в ній згасає бажання знання, вона перестає бути людиною» (Ф. Нансен). Зі святом!