24.11.2015 1332

Виїзне практичне заняття з дисципліни «Сільськогосподарські машини провідних фірм»

З метою практичного ознайомлення студентів з новинками сучасної техніки для сільськогосподарської галузі 20 листопада викладачами кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Русланом Оляднічуком і Тетяною Кутковецькою було організовано виїзне практичне заняття для студентів 4 курсу факультету агрономії на територію уманських представництв компаній «Техноторг» та «Агроальянс».

Виїзне практичне заняття з дисципліни  «Сільськогосподарські машини провідних фірм»

Будучи визнаним лідером на українському ринку, група компаній «Техноторг» (м. Миколаїв) є офіційним дилером більш ніж 70 вітчизняних та зарубіжних заводів–виробників з асортиментним рядом понад 2500 найменувань сучасної сільськогосподарської, автомобільної, будівельної та комунальної техніки. Крім того, компанія представляє завершений цикл з обслуговування сільськогосподарських підприємств за рахунок надання логістичних і сервісних послуг, а також дистрибуції насіння, засобів захисту та мінеральних добрив.

Під час екскурсії студенти мали змогу оглянути представлені на торговельному майданчику уманського філіалу компанії трактори різних тягових класів (МТЗ (Білорусія), ХТЗ (Харків, Україна), а також різні групи сільськогосподарських знарядь (пружинні та дискові борони, культиватори, сівалки та ін.) таких вітчизняних виробників, як «Уманьферммаш», «Червона зірка» (м. Кіровоград) та «Краснянське СП «Агромаш» (Вінницька обл.). Особливий інтерес викликали жатки італійської фірми «Fantini». Про конструкцію та експлуатаційні особливості представленої техніки розповів студентам старший викладач Руслан Оляднічук.

Керівник уманського філіалу ТОВ «Агроальянс» (м. Дніпропетровськ), компанії, що спеціалізується на продажі та обслуговуванні сільськогосподарської техніки передових світових виробників із США, Канади, Франції, Італії, Німеччини та ін., Анатолій Гуцаленко ознайомив студентів з питаннями щодо особливостей агрегатування трактора фірми «New Holland» з різними модифікаціями сільськогосподарських машин та агрегатів. Студенти, в свою чергу, отримали можливість ближче ознайомитися з даною технікою та відчути комфорт її сучасного салону.

Проте найбільший інтерес студентів викликала чудова нагода побачити на практиці особливості ремонтування двигуна трактора Case-210. Під час такого захоплюючого для студентів процесу, інженер з ремонту і налагодження відповів на безліч питань щодо будови, ремонту, особливостей роботи та комплектації сучасних двигунів, які застосовуються у новітній техніці.

Забезпечуючи живе спілкування та наочне сприйняття отриманої інформації, практичні заняття на базі сільськогосподарських підприємств мають неоціненно важливе значення для підготовки студентів. А тому маємо сподівання, що подібні заходи й надалі залишатимуться невід’ємною складовою навчального процесу.

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ