20.11.2015 2804

Виїзне засідання наукового гуртка кафедри менеджменту організацій в ДП «Умань-Агро»

Студенти та викладачі кафедри менеджменту організацій Уманського національного університету садівництва активно співпрацюють з аграрними підприємствами Черкащини. 18 листопада учасники наукового гуртка відвідали одне з найпотужніших підприємств Уманського району ДП «Умань-Агро». Центральний офіс підприємства розташований у селі Гереженівка.

ДП «Умань-Агро»

Сьогодні підприємство орендує більше 8 тис. га землі, налічує 282 особи працівників, з яких 30 - управлінці.

ДП «Умань-Агро» веде господарську діяльність на території таких сіл як: Гереженівка, Томашівка, Максимівка, Ропотуха, Шарин, Собківка Уманського району та Синиця Христинівського району Черкаської області. Підприємство має у своєму розпорядженні найсучаснішу іноземну техніку, застосовує сучасні передові технології вирощування сільськогосподарських культур та розведення тварин.

Застосування нових зарубіжних сортів і гібридів рослин, високопродуктивних порід худоби дозволяє отримати високі показники. Так, у 2015 році урожайність кукурудзи на площі 1200 га становила 82 ц/га, озимої пшениці – 70 ц/га, ячменю – до 60/га ц, гороху – до 50 ц/га, соняшнику – 37 ц/га.

Результатом ефективної господарської діяльності є високі фінансові показники. У 2014 році чистий прибуток господарства склав близько 200 млн. грн.

Розмір заробітної плати на підприємстві є одним з найвищих у районі: оператор машинного доїння отримує за місяць до 11 тис. грн. залежно від обсягів надоїв; трактористи у період жнив – від 10 до 20 тис. грн.; управлінці – в середньому 15 тис. грн. Розмір орендної плати за землю становить 7,5% від грошової оцінки землі, що є найвищою в Уманському районі.

Під час поїздки студенти мали можливість поспілкуватися з управляючим, із спеціалістами та головним зоотехніком. Студенти відвідали ряд виробничих об’єктів: тракторна бригада, молочнотоварна ферма, сучасний доїльний цех, зерновий тік.

ДП «Умань-Агро»

Наприкінці поїздки були укладені договори про подальшу співпрацю факультету менеджменту, зокрема кафедри менеджменту організацій, з ДП «Умань-Агро».

О.А. Роєнко, кандидат економічних наук, доцент,

відповідальний за практичну підготовку студентів на виробництві