07.12.2023 222

Всеукраїнський марафон «16 днів проти насильства»

Насильство - це не лише про завдані побої. Насправді ж воно включає десятки форм насильницької поведінки. Але у всіх цих різновидів є спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над ним або нею, керування його або її рішеннями та діями. У перелікурозглянутих питань ми не обійшли увагою і тему особистих кордонів людини, адже саме ці знання можуть запобігти виникненню будь якого насильства. На заході ми обговорили: * з чого починається становлення особистих кордонів; * які різновиди кордонів бувають і чому вони взаємопов’язані; * як коректно відмовити людині; * що робити, коли ваші кордони порушують. Кожна емоція свідчить про те, що є певна потреба. Наші потреби – важливі! І якщо ми перебуваємо в стані поваги до своїх потреб і потреб людей, які поруч з нами - ми не вчинятимемо насильство в будь якому його прояві, а також будемо уважними до власних цінностей. Однією із спікерів на заході була студентка факультету економіки і підприємництва, студентка 1 курсу Ганна Тітова, вона висловила своє бачення по даній проблемі і запропонувала до перегляду відповідні відеоролики. Превентивну роботу зі студентами Університету Садівництва було проведено спільно зі спеціалістами мобільної соціально-психологічної бригади міста Умань. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це команда фахівців/чинь, яка може виїхати на виклики до найбільш важкодоступних місць. Метою роботи мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, зокрема: соціальних послуг з консультування; кризового та екстреного втручання; соціальної профілактики. Окрім цього, спеціалісти служби: інформують щодо послуг, які передбачені постраждалим особам для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг; роз’яснюють постраждалим їх права та можливості отримання допомоги.

Практичний психолог    Валентина МАЗУРЕНКО