11.04.2015 2188

Всеукраїнська студентська наукова конференція (секція математики)

Кафедра математики і фізики працювала за двома підсекціями: математики і фізики.

На Всеукраїнській студентській науковій конференції, присвяченій 110-річниці від дня народження академіка АНУ і ВАСГНІЛ П. А. Власюка, в підсекції математики були присутні 35 студенти факультетів економіки і підприємництва, менеджменту, інженерно-технологічного, плодоовочівництва, екології та захисту рослин, лісового та садово-паркового господарства, а також викладачі математики кафедри.

Учасники конференції
Учасники конференції

Відкрив конференцію завідувач кафедри доцент Березовський В.Є.

З доповідями виступили 18 студентів. Про розвиток сучасної математики в Україні доповіли студентки 32-ок групи Марушевська А. В., Хмельницька А. М.. У доповідях студента 11-ек групи Стецика А.Б. та студентки 11-е групи Павлуші Е. В. висвітлено творчий і життєвий шлях великих українських математиків М.В. Остроградського, О. М. Ляпунова, Г. Ф. Вороного та М. П. Кравчу́ка.

З доповідями про теорію хаосу, одного із напрямів сучасної математики, та її застосування виступили студентка 11-о групи Вітенко О. І. і студент 11-ек групи Пустовіт В. О. Цікаві та змістовні презентації були підготовлені студентами 11-е групи Паламарчуком А. В. і Павлишиним Д. О. «Криві у природі, мистецтві і дизайні» та студенткою 11-еп групи Ньянзі К. М. «Золотий переріз у мистецтві».

Найкращими визнані такі доповіді:

I місце – студент 11-ім групи Диба Олександр за доповідь «Односторонні поверхні», керівник Ненька Руслана Володимирівна;

II місце – студентка 11-ек  групи Нечипоренко Наталія за доповідь «Краса геометрії в дитячому калейдоскопі», керівник Лещенко Світлана Валентинівна та студентка 11-еп групи Кулікова Анна за доповідь «Чотиривимірний простір у мистецтві», керівник Ненька Руслана Володимирівна;

III місце – студентки 32-фк групи Богдан Вікторія та Булах Вероніка за доповідь «Спіраль Фібоначчі. Число «фі»» та студентка 11-ек  групи Шпиця Інна за доповідь «Математичний метод визначення дня тижня в ХХІ столітті», керівник Лещенко Світлана Валентинівна.

У роботі секції фізики взяли участь 36 студентів інженерно-технологічного факультету, факультетів  лісового та садово-паркового господарства; плодоовочівництва, екології та захисту рослин і  менеджменту,  викладачі фізики і математики кафедри. З науковими доповідями та повідомленнями виступило 29 студентів.

студ. 11-ек  гр. Нечипоренко Наталія з доповіддю Краса геометрії в дитячому калейдоскопі
студ. 11-ек гр. Нечипоренко Наталія з доповіддю Краса геометрії в дитячому калейдоскопі
студ. 11-ек  гр. Шпиця Інна з доповіддю Математичний метод визначення дня тижня в ХХІ столітті
студ. 11-ек гр. Шпиця Інна з доповіддю Математичний метод визначення дня тижня в ХХІ столітті
студ. 11-еп гр. Кулікова Анна з доповіддю Чотиривимірний простір у мистецтві
студ. 11-еп гр. Кулікова Анна з доповіддю Чотиривимірний простір у мистецтві
студ. 11-ім гр. Диба Олександр  з доповіддю «Односторонні поверхні»
студ. 11-ім гр. Диба Олександр з доповіддю «Односторонні поверхні»
студ. 32-фк гр. Богдан Вікторія , Булах Вероніка з доповіддю Спіраль Фібоначчі. Число «фі»
студ. 32-фк гр. Богдан Вікторія , Булах Вероніка з доповіддю Спіраль Фібоначчі. Число «фі»

У доповідях та повідомленнях студентів на основі огляду літературних джерел та Інтернет ресурсів були висвітлені проблеми сучасної фізики, енергозбереження, використання  наукових досягнень фізики і біофізики у сучасному сільському та лісовому господарстві, геодезичному приладобудуванні,   вирішенні екологічних проблем тощо. Більшість виступів були заслухані з високою зацікавленістю та викликали обговорення.

За  найбільш змістовні та актуальні дослідження визначені призові місця:

  • І місце – Панасенко Світлана (11-гзм гр.) за роботу «Лінійна оптика як основа побудови геодезичних приладів». Керівник доцент Миколайчук М.Н.
  • ІІ місце – Музика Данило (12-сп  гр.)   за роботу «Зміни клімату та агрофізичних умов як чинники ведення лісового господарства в Україні». Керівник доцент Миколайчук М.Н.
  • ІІІ місце –  Гуменюк Руслана (11-тз гр.) за роботу  «Адронний  колайдер». Керівник доцент Ковальов В.Є.