21.10.2023 467

Яблука: від естетичної краси до здоров’я нації

Уманський національний університет садівництва та його колектив не лише знається на майже всіх сортах яблуні культурної, а їх у світі виведено близько 7500, а й є активними учасниками поширення культури розвитку яблуневого садівництва.

Інтенсивні насадження яблуні в університетських садах завжди рясно плодоносять, а незмінною передумовою врожайності є щоденна праця університетського колективу, що передбачає дотримання таких вимог, як: оптимізація схем посадки; використання клонових підщеп; вирощування сортів, що мають стійкість до хвороб; застосування нових конструкцій насаджень, форм і параметрів крони дерева; використання слаборослих підщеп, що скорочує передплодоносний період для швидкоплідних сортів; застосування спеціальних прийомів вирощування тощо. І на всіх цих тонкощах знаються наші колеги та студентська молодь факультету плодівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС.

Яблука є надзвичайно корисним фруктом, а ще – чи не найпопулярнішим і найдешевшим в Україні. Вони доступні нам цілий рік і є потужним і незмінним джерелом вітамінів і мікроелементів: ці фрукти багаті складними вуглеводами та клітковиною, а харчові волокна в їх складі покращують роботу шлунково-кишкового тракту та корисні для мікрофлори.

Різниться корисність яблук і залежно від кольору: антоціанами (речовинами, що уповільнюють старіння організму і діють на відновлення зорових нервів, підвищуючи гостроту зору) багаті червоні яблука; а зелені яблука містять менше цукру та вважаються гіпоалергенними, тому їх часто використовують у перших прикормах для малюків. Незамінно корисним для роботи нервової системи та мозкової діяльності є кверцетин, що міститься в яблуках, а от печені яблука містять пектини, що є будівельним матеріалом для шкіри, волосся і нігтьової пластини людини  та здатні виводити токсини з організму.

Тож, шановні колеги, хай яблучні вітаміни стануть ще одним радісним моментом на шляху до мирного життя! Не втрачаймо здатності радіти простим речам, будьмо здоровими – нам ще так багато гарних справ треба зробити! І хай рясними на врожаї будуть яблуневі сади університету й України заради здоров’я української нації. З Всесвітнім днем яблук!