21.02.2024 376

«Як парость виноградної лози, плекайте мову…»

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Колектив Уманського національного університету садівництва плекає, вивчає та використовує у щоденній діяльності рідну мову.

International Mother Language Day — Міжнародний день материнської мови покликаний на «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». Дату встановлено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі у 1999 році. І вперше Міжнародний день рідної мови відзначили 21 лютого 2000 року. У світі нараховується близько 6 тисяч мов, та під загрозою зникнення знаходиться 43% з них.

Впродовж століть українську мову забороняли та знищували, однак вона й досі є скарбом для нас, який сягає коштовними діамантами-словами у сиву давнину. Палкі почуття українців до рідної мови можна пояснити — це мова, якою розмовляли наші прадіди та прабабусі, а феномен вивчення її іншими народами пояснюється популярністю сміливої української нації в сьогоденні. Та кожен знає ціну — країна втратила багато Синів і Дочок, аби Мати-Україна вільно пила чисту мовну росу.

Колеги кафедри української та іноземних мов Уманського національного університету садівництва піклуються про обізнаність молодого покоління в аспектах вивчення рідної мови. Семінари, олімпіади, тижні української мови, — це все не повний перелік заходів, які є цікавими та пізнавальними для загалу, а викладачі кафедри переконані, що українська мова — засіб спілкування та основний інструмент для передачі інформації, що сприяє розвитку науки, освіти та культури, символ національної самосвідомості. В умовах вторгнення та агресії вона є ключовим елементом національної ідентичності та гідності, а її збереження — однією з форм опору.

І не забувайте плекати мову, як парость виноградної лози, тоді й вона вірно служитиме вам.