Як протидіяти ворогу: Студентам Уманського НУС розповіли про загрози під час війни та відповідальність перед законом
Сьогодні ворог веде війну не лише на фронті та здійснюючи обстріли населених пунктів України. Окрім цього російські спецслужби активно ведуть роботу з підриву та розхитування ситуації всередині країни, активно залучаючи до цієї діяльності підлітків та молодь. Саме тому в Уманському національному університеті садівництва проводять систематичну виховну та просвітницьку роботу, що допомагає студентам отримувати актуальну інформацію про загрози та можливість їм протистояти.
Днями студенти нашого ЗВО зустрілись із правоохоронцями, які розповіли про «Залучення молоді до участі у збройних конфліктах: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти».

— Тема сьогоднішньої зустрічі — це перешкоджання законній діяльності ЗСУ, випадки терористичних актів, підпалів авто Збройних Сил України, — говорить начальник сектору дотримання прав людини Уманського районного УП ГУ Національної поліції в Черкаській області, капітан поліції Яна ОСАДЧУК.

Представники Національної поліції України озвучили статистику злочинів, що скоїли завербовані російськими спецслужбами через месенджери українці. Вони наголосили, що вербувальники чи маніпулятори грають на почуттях людей, їхніх слабкостях, спочатку схиляють до надання безневинних послуг, а потім вербують і підбурюють до деструктивних і злочинних дій, пропонуючи якусь винагороду. Сподіваючись заробити грошей, скоївши підпали автівок чи терористичні акти, натомість є лише можливість втратити життя, здоров’я чи свободу. Адже слід пам’ятати, що за вчинення злочинів передбачена відповідальність.
Правоохоронці розповіли студентам як можна захистити себе в інтернеті та наголосили, що запідозривши такі маніпуляції, варто одразу звертатись до поліції за номером 102. І, якщо вас намагаються залучити до протиправної діяльності, необхідно чітко відповісти, що ви не хочете співпрацювати, відхиляти усі пропозиції та ні на що не погоджуватись.
Окрім того, під час зустрічі поліціянти проінформували студентів про відкриття системи Custody Records в Уманському РУП. Система покликана захищати права затриманих і працівників поліції. Для наочності поліціянти продемонстрували аудиторії відеозапис, який наочно ілюструє як працює ця система в поліції.
— Це актуально, тому що молодь, яка можливо в майбутньому захоче пов’язати свою роботу з правоохоронною системою, зможе побачити наочно, що їхні права в поліції будуть захищені на достатньому рівні, оскільки євроінтеграція актуальна навіть в системі поліції України, — зазначила Яна ОСАДЧУК.
Представники національної поліції України активно комунікували зі студентами, запрошуючи їх до діалогу. Здобувачі освіти, завдяки отриманій від правоохоронців інформації, озброєні та здатні протистояти ворогу, який намагається використати у своїй війні українську молодь. Пам'ятайте, що незнання законів не позбавляє від відповідальності.
Фотогалерея

















