09.12.2020 577

З усіх злочинів найтяжчий – безсердечність

З усіх злочинів найтяжчий – безсердечність
З усіх злочинів найтяжчий – безсердечність

Хто, маючи можливість попередити злочин

не робить цього, той йому сприяє

Сенека

9 грудня – Міжнародний день пам’яті жертв злочинів, вшанування їх людської гідності і попередження злочинних дій стосовно людства. Дана дата стала визначеною для цього дня внаслідок прийняття Організацією Об’єднаних Націй 9 грудня 1948 року Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Таким чином ООН визнала, що протягом всієї історії існування людства геноцид приносив неймовірні втрати, а відтак необхідність позбавлення від таких тяжких злочинів потребує міжнародного співробітництва.

Сторони, що фіксували Договір, підтверджували, що геноцид, незалежно в мирний чи воєнний час він був скоєний, є жахливим злочином, який порушує норми міжнародного права.

Звісно, найгіршим видом тиранії є закони, що сприяють погіршенню людського існування. І саме з цим одвічно бореться український народ. А найсвіжішим прикладом геноциду етнічного українського народу стали голодомори початку ХХ століття.

Нині 149 держав світу ратифікували Конвенцію, ставши частиною національного законодавства.

9 грудня стає популярним днем для великих мас, адже попередити злочин легше, ніж потім доводити чиюсь провину за скоєне. Даний день об’єднує людство заради єдиної мети, яку доніс до суспільства ще Конфуцій: «З усіх злочинів найтяжчий – безсердечність». Тож будьмо людяними, виховуймо наступників на принципах любові та добропорядності власним прикладом. Адже ще Вольтер зауважив: «Лише слабкі скоюють злочини: сильному і щасливому вони не потрібні».