28.01.2024 225

Захист даних в інтернет-просторі = особиста безпека

Уманський національний університет садівництва та його колектив дбають про обізнаність молодого покоління українців у сфері правового регулювання щодо захисту персональних даних. Адже в сучасних умовах зростання кількості кібератак і порушень безпеки даних, захист персональної інформації користувачів стає не лише доволі складним завданням, а й вимагає підвищення рівня відповідальності для користувачів персональними даними інших осіб. І, безперечно, для кожного з нас – належного рівня обізнаності з безпеки та захисту власних персональних даних.

Підписання Конвенції Ради Європи «Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних» створили фундаментальну законотворчу базу, що убезпечує користувачів віртуального простору. Однак стрімкий розвиток інформаційних технологій робить можливим обробку матеріалів персональних даних доступною для загалу. Особиста інформація користувачів стає легкою наживою для шахраїв, а до індивідуальної інформації можуть мати доступ велике коло осіб. Відтак захист прав на приватність має відповідні складнощі. Саме тому фахівці зі сфери безпеки інтернет-простору постійно працюють над оновленням та вдосконаленням системного регулювання захисту персональних даних.

Проте не варто всю відповідальність перекладати на плечі фахівців, адже захист персональних даних залежить і від користувача.

Аби знизити ризик «втрати» небезпеки, варто дотримуватися наступних правил:

1. Використовуйте надійні паролі: уникайте очевидних і поширених слів і комбінацій цифр, дублювання числових комбінацій, використовуючи не менше 8 символів, що складаються з різних знаків; не зберігайте логінів і паролів на чужих комп’ютерах, вимкніть автозаповнення для імен користувача та паролів; сховайте записані паролі;
  2. Слідкуйте за дотриманням приватності особистої інформації у соціальних мережах;
  3. Будьте обережні у користуванні з електронною поштою та користуйтеся у професійній сфері корпоративними її адресами;
  4. Не відкривайте листи від незнайомих відправників та посилання з ненадійних джерел;
  5. Будь-яка інформація, яку ви залишаєте в соціальній мережі, стає відкритою для загалу і нею може скористатися шахрай.

Уманський НУС, як потужний освітній осередок, має надійних фахівців сфери інформаційних технологій, які дбають про комфорт і захищеність в мережі працівників, викладачів і студентів. Тож  університяни почуваються безпечно та насолоджуються роботою в мережі.

Однак хочемо нагадати, що ваша захищеність в інтернет-просторі – це, передусім, дбайливе ставлення до себе!