Здобувачам освіти Уманського НУС розповіли як пройти військовий вишкіл
В Уманському національному університеті садівництва відбулась зустріч студентів закладу вищої освіти з завідувачем кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимиром ВАРЕНИКОМ.
«Шановні студенти, шановні викладачі, ми перебуваємо в стані війни з агресором з 2014 року. Ворог намагається здолати нас, та йому це не вдається оскільки ми потужна нація. Ми боремося за свою незалежність, нам є що втрачати, нам є кого втрачати й ми не віддамо свою землю. Але ви знаєте, щоб чогось досягти, треба бути професіоналом у будь-якій сфері. В першу чергу це стосується і військової науки. Завідувач кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцент, полковник Володимир ВАРЕНИК розповість, які можливості надає кафедра, адже необхідність військового вишколу в країні очевидна», — привітала присутніх помічник ректора Валентина ЧЕРНИЧЕНКО.
Володимир Володимирович розповів про кафедру і запросив студентів до участі у навчальному процесі на кафедрі військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Кафедра є окремим структурним підрозділом Національного університету оборони України, готує фахівців за двома військово-обліковими спеціальностями «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин та підрозділів» і «Психологія».
На кафедрі військової підготовки вивчають військову справу юнаки та дівчата, які бажають разом з дипломом про вищу освіту отримати звання офіцерів запасу, випробувати себе у війську. Такий підхід розширює можливості молодих спеціалістів щодо вибору професії. Навчання триває впродовж двох років методом «військового дня» без відриву від основного місця навчання. Війна змінила правила, тож кафедра має можливість навчати студентів дистанційно (за індивідуальним планом). Лікарі та юристи, які вже практикують, для того, щоб здобути звання офіцерів запасу відвідують в суботу навчання на кафедрі, адже у їхньому підпорядкуванні буде близько тридцяти людей, і вміння подбати про них — це першочергове завдання офіцера, без навчання такі вміння складно даються.
Після завершення навчання кожен випускник, отримавши офіцерське (сержантське) військове звання, гарантовано працевлаштовується — призначається на посаду для проходження військової служби за контрактом.
Дякуємо організаторам і учасникам за інформаційну зустріч.