01.01.2024 322

Життя у мирному суспільстві – наша спільна ціль

Уманський національний університет садівництва – осередок освіти та наукових здобутків, що провадить освітню діяльність у ритмі національно-патріотичного виховання та цінностей сучасного гуманістичного суспільства. Адже саме освіта допомагає розширити горизонти особистісного ціннісного сприйняття дійсності, виявити здібності та спрямувати діяльність у мирне і корисне для людства русло. Над цим і у воєнний час працює колектив Уманського НУС. Тому що сам мир – це складова прогресивного соціуму, гарантія еволюції, розвитку, освіченості. І, як казав Ліон Фейхтвангер, – «Немає тяжчого злочину, ніж непотрібна війна».

Україна – держава з потужною історичною та культурною спадщиною, що на різних етапах розвитку зазнавала утисків від різних імперій і держав. Зважаючи на зручне та вигідне геополітичне положення,  через увесь літопис країни тягнуться загарбницькі війни. І навіть нині, у ХХІ століття, ми змушені жити у нав’язаному нам стані війни. Збройна агресія сусідки-загарбниці спричинила руйнівні наслідки для української землі: людські втрати, руйнування екосистем і всього екологічного середовища, матеріальні втрати, складний стан економіки, зруйноване ментальне здоров’я людей... Це далеко не повний перелік всього лиха та негативу, які принесла війна нашій Батьківщині. Однак у світі все настільки взаємопов’язано, що ці нищівні наслідки відчуватиме вся планета….

Усі ми розуміємо, що шлях до свободи України як незалежної країни – тернистий та непростий, тож не вперше український народ платить надвисоку ціну за право жити вільно, у мирі. І всі народи світу, які хоч одноразово поглинала війна, понад усе мріють, аби було мирне життя.

Шановна університетська спільното! Попереду на нас чекає безліч  часу для мирних затишних вечорів, а зараз – тримаймося, бо ще так багато гарних справ для кращих у світі людей маємо зробити…

Життя у мирному суспільстві має стати не мрією людей сьогодення, а ціллю всього суспільства на всі часи – теперішні та прийдешні!