01.07.2022 203

Знання – противага бідності

1 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з бідністю. Його мета – закцентувати увагу на актуальних питаннях, що мають на меті боротьбу з бідністю та причинами людської скрути.

Бідність у світі вважається порушенням прав людини, а тому виникає необхідність спільними зусиллями шукати шляхи підняття рівня життя соціуму. Водночас бідність є не лише економічною проблемою суспільства, а скоріше морально-етичною, через обмеження прав і можливостей певної категорії громадян мати елементарні засоби для існування, або ж позбавлення людей можливості жити на відповідному їх бажанням рівні.

Спільнота Уманського національного університету садівництва справедливо вважає, що той, хто має належну освіту й актуальні знання, володіє практичними навичками та здатен цілеспрямовано йти до мети, завжди займе гідне своїх талантів і здібностей місце в соціумі. Тож не дивно, що молодь обирає освіту в Уманському НУС, адже наші студенти опановують насправді перспективні професії й успішно реалізовують себе у житті.

Розвинена економічна та технологічна спроможність світу дозволяє світовій спільноті жити безбідно. Треба лише остаточно виявити бажання позбавитися проблем бідності на Землі, і це має стати свідомим волевиявленням кожного громадянина сучасності. Шкода, що деякі держави мають на меті витрачати кошти на вбивства людей і на виготовлення зброї, а не на покращення умов і рівня життя своїх громадян.

Звісно, соціальна справедливість в суспільстві важко досягається, та говорити про сучасні проблеми треба, адже потім неодмінно знаходяться шляхи їх розв’язання. Починати боротьбу з бідністю слід із самого себе, набувши необхідних професійних знань, а потім, як своїм прикладом доводять  випускники УНУС, намагатися долучити своє оточення: допомогти неспроможним до праці, підбадьорити багатодітну родину до власних бізнес-проєктів, створити умови для праці та додаткові робочі місця, дати можливість людям почуватися значимими та потрібними.

Але завжди слід пам’ятати: допомагати треба тим, хто цього потребує, адже поділитися власним багатством легко може будь-хто, та пояснення його примноження – безцінне. Міцного здоров’я всім, миру та фінансового благополуччя!

Пресцентр Уманського НУС