04.12.2013 5381

Боротьба зі СНІДом: реалії сьогодення

1 грудня 1998 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, шляхом проголошення соціальних терпимостей і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД, було ледь не вперше звернено увагу суспільства на цю проблему. Нині захворювання на ВІЛ є своєрідною чумою ХХІ століття, яка нещадно косить мільйони незвершених життів, залишаючи по собі шлейф із втрачених надій та сподівань.

3 грудня 2013 року у читальному залі бібліотеки Уманського національного університету садівництва для студентів першого курсу факультету економіки та підприємництва радою студентського самоврядування факультету було організовано тематичний виховний захід, метою якого стало розширення рівня самосвідомості студента.

До участі у виховній годині було залучено лікаря кабінету "Довіра" Уманської міської поліклініки Петра Ковдюка. Під час проведення заходу студенти могли ознайомитися з проблематикою даного захворювання в масштабах не лише області, а й міста.

Боротьба зі СНІДом: реалії сьогодення

За даними, які навів Петро Якович, в Європі кількість ВІЛ-інфікованих суттєво не зростає, проте на теренах України картина є абсолютно протилежною, адже станом на 1.07.13 року із приблизно 45 млн. наявного населення 35 тис. є ВІЛ-інфікованими. У масштабах Європи такі статистичні дані є доволі високими та змушують серйозно звернути увагу на себе. Лікар навів песимістичні та оптимістичні прогнози на майбутнє по рівню поширення захворювання, оприлюднивши при цьому дані, відомі кабінету «Довіра», про стан рівня захворювань в межах міста. Що стосується сумної статистики по місту, варто сказати про 93 інфікованих людини, з яких одна п’ятирічна дитина, яка на даний момент намагається вести повноцінне життя, тим самим зробивши його більш насиченішим та вольовим.

Боротьба зі СНІДом: реалії сьогодення

Не менш важливим фактом є і структура інфікування: 58% інфікованих є «хронічними» наркоманами, повністю або частково залежними від важких наркотичних речовин, інші 42% інфікувались гетеросексуальним шляхом, що також є великою життєвою трагедією як для них самих, так і для близьких – сім’ї, друзів.

На завершення гість повідав про поширення даного захворювання і в плані статевого переважання, і в інших напрямках, доніс до слухачів своєрідний алгоритм дій при підозрах на ВІЛ-інфікування, закликав до толерантного відношення сучасної молоді до ВІЛ-інфікованих людей.

Присутні на виховному заході та її організатори висловлюють глибоку вдячність кабінету «Довіра» та особисто лікарю Петру Ковдюку за активну пропаганду боротьби з поширенням СНІД в Україні.

Рада студентського самоврядування

факультету економіки і підприємництва