Екологічна акція «Сепарація побутових відходів – внесок кожного у вирішення екологічної проблеми»
06.06.13 на відзнаку міжнародного дня охорони довкілля відбулась екологічна акція «Сепарація побутових відходів – внесок кожного у вирішення екологічної проблеми».
Головною метою акції було – привернути увагу до проблеми утворення побутових відходів. Так, за підрахунками учених одна людина утворює близько 400 кг відходів на рік. Показник же утворення твердих побутових відходів на людину в день дорівнює 1 кг.
За прогнозами спеціалістів до 2025 року кількість побутових відходів збільшиться щонайменше в 4 рази, а вартість їх переробки та зберігання у 3 рази.
На сьогодні звалищами для побутових відходів зайнято понад 4% території України. В Україні існує близько 800 офіційних звалищ, де вже накопичено понад 350 млн м3 відходів. Щороку їхні обсяги зростають на 20%.
Одним з найбільш небезпечних наслідків зростання площ сміттєзвалищ є те, що вони окуповують найродючіші у світі землі – українські чорноземи.
Більш детально про шкоду твердих побутових відходів можна прочитати на (http://msdp.undp.org.ua/data/publications/chomu_potribno_sortuvaty.pdf).
Щоб якось призупинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети необхідно навчитись їх правильно сортувати та використовувати вторинно.
06.06.13 біля 4-го і 5-го гуртожитків були встановлені та помарковані спеціальні ємності для трьох типів побутових відходів:
- для пластикових пляшок та іншої пластикової тари;
- для органічних відходів;
- для змішаного сміття.
Студенти-мешканці гуртожитків активно утилізують побутове сміття
Напередодні впродовж 4 та 5 червня студентами та викладачами кафедри екології та безпеки життєдіяльності була проведена агітаційна робота, яка полягала у роздаванні біля 1-го навчального корпусу наочної інформації у вигляді листівок.
Біля кожного з пункту прийому сміття була встановлена екологічна варта, в якій брали участь студенти кафедри екології та БЖД.
Екологічна варта роз’яснює необхідність сепарації відходів
В країнах заходу побутове сміття розділяється на 15 типів:
1 — скляні пляшки,
2 — тонкий пластик,
3 — товстий пластик,
4 — картон,
5 — змішане сміття,
6 — залізні банки,
7 — папір,
8 — полістирол,
9 — скло,
10 — батареї,
11 — метал,
12 — органічні відходи,
13 — пакування «Тетрапак»,
14 — тканина,
15 — туалетне сміття.
Тому нашу акцію можна вважати першим кроком на складному шляху виховання екологічної свідомості.
Всього впродовж акції студентами УНУС було здано понад 4 м3 ПЕТ-пляшок, близько 2 тонн органічних побутових відходів, які потім були вивезені на спеціальні пункти прийому.
Але колектив кафедри екології та БЖД сподівається, що досягнув іншої - головної мети – привернув увагу пересічних громадян до простої і беззаперечної істини: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».