01.11.2013 5828

Кафедра економіки на виробництві

31 жовтня 2013 року відбулося виїзне засідання кафедри економіки на виробництво у СВК «Черповоди» Уманського району Черкаської області.

Викладачі кафедри мали змогу не лише заслухати, а й побачити на практиці переваги застосування системи No-till. Інформував присутніх про неї голова СВК «Черповоди» Уманського району Черкаської області Юрій Деренюк та головний агроном Андрій Розборський.

Ця система в даному господарстві застосовується вже протягом восьми років, в результаті чого при впровадженні системи нульового обробітку ґрунту зменшились витрати на паливо-мастильні матеріали. Так, якщо при звичайній технології господарство витрачало за рік близько 200 тонн дизельного палива, то, перейшовши на нову технологію, витрати пального зменшились вдвічі. При цьому урожайність сільськогосподарських культур не зменшилася, а затрати людської праці зменшились на 30-40 %. Все це в загальному сприяло підвищенню економічної ефективності сільськогосподарського виробництва. Зокрема, урожайність озимої пшениці у 2013 році була – 65 ц/га, кукурудзи – 70 ц/га, соняшнику – 30 ц/га.

Кафедра економіки на виробництві

Також викладачі кафедри мали змогу відвідати тваринницький комплекс – один з небагатьох, що зберігся в Уманському районі, у якому утримується понад 400 голів ВРХ, а також близько 1000 свиней та 85 коней, що дає змогу підприємству виробляти необхідні для живлення ґрунту органічні добрива.

Кафедра економіки на виробництві

Під час обговорення застосування системи No-till відбулась дискусія, де було виявлено переваги та недоліки як звичайного, так  і нульового обробітку ґрунту.

Зустріч науковців та виробничників залишила приємні враження в обох сторін.