22.04.2014 5430

Міжнародна координаційна нарада трансєвропейського проекту Темпус у Варшаві

З 14 по 15 квітня 2014 р. у м. Варшава на базі Вищої сільськогосподарської школи проходила координаційна нарада-зустріч виконавців проекту 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities – QUANTUS», що реалізується за підтримки Європейського Союзу. У роботі наради взяли участь партнери проекту з університетів Іспанії, Австрії, Італії, Німеччини, Польщі та України, зокрема – від Уманського національного університету садівництва, який представляли перший проректор, доцент Іван Мостов’як та проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор Віктор Карпенко.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся координатор проекту від євроспільноти Стефан Ігнар, який розкрив сутність, цілі та очікувані результати від реалізації проекту. У подальшому час було надано всім партнерам проекту, щоб презентувати навчальні заклади та наукові установи.

Професор Стефан Ігнар звертається зі вступним словом до учасників наради
Круглий стіл учасників координаційної зустрічі

Уманський національний університет садівництва представив проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор Віктор Карпенко, який для зручності присутніх на англійській та українській мовах розповів про історію навчального закладу, його структуру, кількість студентів, науково-педагогічний склад, кількість факультетів, кваліфікаційних напрямів та спеціальностей. Проте найбільший акцент було зроблено на експериментальній та науковій базах, наукових школах, наукових програмах та досягненнях Вишу, перспективах участі у проекті. На завершення презентації, всі присутні були гостинно запрошені до відвідин нашого навчального закладу. Дана пропозиція знайшла радісну підтримку серед учасників зустрічі. У обговоренні презентації на польській мові взяв участь перший проректор, доцент Іван Мостов’як.

Професор В. Карпенко презентує учасникам зустрічі Уманський національний університет садівництва
Перший проректор Іван Мостов’як під час обговорення та спілкування з учасниками проекту

Під час другого дня наради були розглянуті основні проблеми, що спонукали до організації даного проекту та шляхи їх вирішення. За цією тематикою були озвучені презентації професорів В. Захарченка (Україна), М. Франковича (Польша), Ж. Мосея (Польща) та ін. У підсумку були затверджені сім груп (за участі українських та європейських партнерів), що будуть реалізовувати проект за конкретними завданнями.

Світлина на згадку про участь у координаційній зустрічі у Варшаві виконавців проекту «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities – QUANTUS»

Проведена зустріч згуртувала колектив проекту та надихнула його на подальшу плідну роботу.

Віктор Карпенко, проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор с.-г. наук, професор