24.10.2013 5048

Презентація оновленого журналу «Вісник Уманського національного університету садівництва»

23 жовтня в читальній залі Уманського НУС відбулася презентація оновленого науково-виробничого журналу «Вісник Уманського національного університету садівництва».

Повагу до засновників та членів редакційної колегії засвідчили своєю присутністю проректори, професори, доктори наук, докторанти та аспіранти університету.

Відкрив урочисту зустріч головний редактор журналу, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який повідомив присутнім мету презентації журналу – у зв’язку із розширенням тематики наукових досліджень в університеті та зміною вимог до фахових видань підвищити його презентабельність не тільки для науковців України, а й світової спільноти.

Віктор Петрович зазначив: «Україна є однією з  провідних держав-постачальників сільськогосподарської продукції на світовий продовольчий ринок. Тому надзвичайно важливого значення набуває створення сприятливих умов не лише для виробництва, але й для науково-технологічних розробок в даній галузі. Стрімкий розвиток науки та технологій в сучасному світі вимагають створення адекватних механізмів не лише для генерування самих ідей, але й для поширення їх між науковцями та практиками. Тому журнал слугуватиме платформою для обміну науковими досягненнями в галузі сільського господарства для вітчизняних та іноземних вчених, що дозволить їм не лише бути в курсі останніх досягнень сільськогосподарської науки, а й активно залучатися до їх обговорення».

Головний редактор журналу Віктор Карпенко продемонстрував останній випуск видання 2013 року, у якому друкувалися праці докторів наук, та познайомив із новоствореним сайтом Вісника Уманського НУС, де можна дізнатися про умови друку статей у журналі, який вже отримав міжнародний стандартний номер ISSN 2310-0478 (Online) та ISSN 2310-046X (Print).

На слайдах, що транслювалися впродовж презентації, учасники ознайомилися із сформованою редколегією журналу, до складу якої увійшли не лише науковці Уманського національного університету садівництва, а й вчені із Польщі, Росії, Білорусії, Болгарії, Молдови, Таїланду та інших країн.

Хід зустрічі продовжив технічний секретар наукового вісника Михайло Мальований, який у своєму виступі детально зупинився на умовах друку та вимогах міжнародного рівня до статей, адже журнал знаходиться на реєстрації у міжнародних наукометричних базах даних інших країн світу, таких як РИНЦ, AGRIS, SCOPUS.

Журнал видається 2 рази на рік; матеріали для опублікування в журналі приймаються за тематичними розділами: агрономія та лісове господарство, які містять багато рубрик. Заявлені тематичні розділи журналу не обмежують авторів у виборі теми публікації, оскільки за наявності цікавого, актуального матеріалу рубрикація може бути розширена. Статті, які друкуватимуться у журналі, будуть враховуватися при захисті кандидатських та докторських дисертацій.

Щоб видання було міжнародним, його перекладено трьома мовами: українською, російською та англійською. Михайло Мальований зазначив, що з метою акцентування уваги англомовного читача на науковому віснику слід подавати розширені анотації та статті англійською мовою.

У ході обговорення учасники презентації задавали запитання головному редактору журналу Віктору Карпенку та технічному секретарю Михайлу Мальованому, на які отримали вичерпні відповіді. Представники наукової еліти університету також пропонували оптимальні шляхи для покращеного випуску журналу, в результаті якого доcягнеться головна мета – наукове забезпечення розвитку теорії і практики сільськогосподарських наук.

На завершення плідної зустрічі професор Віктор Карпенко висловив надію, що  журнал «Вісник Уманського національного університету садівництва» стане одним із провідних видань та буде корисним як для наукової спільноти, так і для аграрного бізнесу не лише України, а й інших держав світу.

Детально ознайомитись із виданням та умовами подання статей до нього можна завітавши на інтернет-сторінку.

Прес-центр університету