28.10.2013 9091

«Садок вишневий коло хати»

Цього року розпочато творчий дослідницький проект «Садок вишневий коло хати», запропонований літературною студією «Алеями вічного саду» Наукової бібліотеки Уманського НУС та координаційною радою «Багаття» Уманської загальноосвітньої школи №11, який присвячений 200-річчю від дня народження видатного генія українського народу Тараса Шевченка.

Мета проекту – вивчення творчої спадщини Т.Г. Шевченка, залучення школярів та студентів до вивчення етнографії Черкащини, формування культурологічної, літературознавчої компетентності та екологічної культури, сприяння креативності, творчій ініціативі, активній громадянській позиції, створення умов для самореалізації, організації змістовного дозвілля, співпраця університету і школи.

Проект передбачає комплектації творчих груп з урахуванням інтересів і здібностей учасників. Так, у квітні 2013 року була проведена виставка малюнків, ілюстрацій до творів Т.Г. Шевченка, продовжується фотоконкурс «Садок моєї бабусі», готується збірка старовинних та сучасних рецептів страв з вишень «Уманська вишня», будуть проведені конкурси читців-декламаторів і конкурс власних творів «Вінок Кобзареві».

У жовтні планується філателістична виставка «Черкащина – батьківщина Т.Г. Шевченка», а у грудні – конкурс відео-презентацій «Мамина вишня в саду».

Організатори проекту запрошують всіх бажаючих взяти активну участь у запропонованих конкурсах. Персональні виставки під загальною назвою «Садок вишневий коло хати» будуть проходити з вересня 2013 по березень 2014 у школі № 11 та на абонементі художньої літератури Наукової бібліотеки Уманського НУС.

Довго будуть згадувати майбутні студенти університету-учні школи № 11 і літстудійці, як на вогнищі варили вишневе варення з достиглих у шкільному садку ягід.

«Садок вишневий коло хати»

Ще більш масштабною подією проекту стала посадка молодого вишневого саду біля школи № 11. На великій перерві перед школою вишикувались випускники молодших та старших класів, обережно тримаючи маленькі вишневі деревця .

«Садок вишневий коло хати»

Директор школи Володимир Сокирський, розпочинаючи лінійку, наголосив, що треба любити Батьківщину, рідне місто, прикрашати його садами, вивчати та зберігати традиції українського народу.

«Садок вишневий коло хати»

Уманський національний університет садівництва на святі представляли Олександр Бурляй – кандидат економічних наук, завідувач наукового відділу; співробітники Наукової бібліотеки Уманського НУС Олена Рудковська та Наталія Михайлова, співавтор проекту «Садок вишневий коло хати»; фотокореспондент прес-центру університету Валерій Макаров.

«Садок вишневий коло хати»

Від імені науково-педагогічних працівників і студентів університету всіх присутніх з подією привітав О. Бурляй, який висловив надію на подальшу плідну співпрацю, підкреслив, що школа може пишатись своїми випускниками, які навчались і навчаються у нашому університеті. Олександр Леонідович навіть запропонував зробити символом нашого міста оспівану у піснях і легендах квітучу вишню. Також запросив майбутніх студентів на День відкритих дверей, який відбудеться в Уманському НУС 2 листопада і зауважив, що у закладанні університетського вишневого саду візьмуть участь і учні школи № 11.

Завершилась лінійка поезією Т.Г.Шевченка Під звуки маршу учні , вчителі і гості вирушили до майбутнього саду.

«Садок вишневий коло хати»

Працювали завзято, злагоджено, з вірою, що навесні на деревах розквітнуть  перші квіти, а згодом нові покоління учнів,мешканці навколишніх будинків, вихованці дитячого садка, що поруч, будуть милуватись квітучим садом.

«Садок вишневий коло хати»

Координаційна рада проекту «Садок вишневий коло хати»