Семінар для тренерів із розвитку СОК
20-21 листопада 2013 р. на базі ДУ "НМЦ "Агроосвіта" було проведено черговий семінар для тренерів із розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), у якому взяли участь представники з 18 регіональних навчально-практичних центрів розвитку сільських територій (РНПЦ). До складу тренерів було залучено нових викладачів, які є фахівцями з бухгалтерського обліку та фінансів.
Участь в даному заході брали тренери Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій Уманського національного університету садівництва: кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та аудиту Леся Панкратова та кандидат економічних наук, старший викладач кафедри менеджменту організацій Олена Саковська.
Координатором семінару був Василь Кононенко, який в своєму виступі докладно висвітлив проблемні питання створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Учасниками семінару стали тренери регіональних навчально-практичних центрів розвитку сільських територій з усіх аграрних вузів України, провідні вчені економісти-аграрники та практики. В ході зустрічі учасники семінару обмінювались досвідом діяльності центрів, обговорювали проблеми та шляхи вирішення, що виникають в процесі їх функціонування.
Про наявні моделі створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, визначення системних проблем та переваг виступила відомий вчений економіст-аграрник, доктор економічних наук, професор Любов Молдаван.
Практичні основи ведення бухгалтерського обліку та аудиту у сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах висвітлила в своїй доповіді Наталія Медяник, регіональний консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування ДОГО “Сільськогосподарська консультаційна служба”.
Цікаву та корисну інформацію було надано фахівцями з бухгалтерського обліку та фінансів МБО "Добробут громад" Оксаною Василенко та Людмилою Грековою. Вони роз’яснили процедури діяльності своєї організації та особливості обліку матеріальні засоби, які надаються кооперативам у рамках допомоги від спонсорів, а також процес налагодження звітності у СОК, які підтримуються організацією.
Після завершення навчально-практичного семінару, представникам регіональних навчально-практичних центрів, які є фахівцями як із налагодження діяльності СОК, так і з ведення бухгалтерського обліку, було вручено сертифікати. У наступному році будуть проведені нові тренінги з вдосконалення навичок тренерів, вивчення та обміну досвідом тощо.