26.11.2013 5144

Семінар для тренерів із розвитку СОК

20-21 листопада 2013 р. на базі ДУ "НМЦ "Агроосвіта" було проведено черговий семінар для тренерів із розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), у якому взяли участь представники з 18 регіональних навчально-практичних центрів розвитку сільських територій (РНПЦ). До складу тренерів було залучено нових викладачів, які є фахівцями з бухгалтерського обліку та фінансів.

Участь в даному заході брали тренери Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій Уманського національного університету садівництва: кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та аудиту Леся Панкратова та кандидат економічних наук, старший викладач кафедри менеджменту організацій Олена Саковська.

Семінар для тренерів із розвитку СОК

Координатором семінару був Василь Кононенко, який в своєму виступі докладно висвітлив проблемні питання створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Учасниками семінару стали тренери регіональних навчально-практичних центрів розвитку сільських територій з усіх аграрних вузів України, провідні вчені економісти-аграрники та практики. В ході зустрічі учасники семінару обмінювались досвідом діяльності центрів, обговорювали проблеми та шляхи вирішення, що виникають в процесі їх функціонування.

Семінар для тренерів із розвитку СОК

Про наявні моделі створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, визначення системних проблем та переваг виступила відомий вчений економіст-аграрник, доктор економічних наук, професор Любов Молдаван.

Семінар для тренерів із розвитку СОК

Практичні основи ведення бухгалтерського обліку та аудиту у сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах висвітлила в своїй доповіді Наталія Медяник, регіональний консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування ДОГО “Сільськогосподарська консультаційна служба”.

Цікаву та корисну інформацію було надано фахівцями з бухгалтерського обліку та фінансів МБО "Добробут громад" Оксаною Василенко та Людмилою Грековою. Вони роз’яснили процедури діяльності своєї організації та особливості обліку матеріальні засоби, які надаються кооперативам у рамках допомоги від спонсорів, а також процес налагодження звітності у СОК, які підтримуються організацією.

Семінар для тренерів із розвитку СОК

Після завершення навчально-практичного семінару, представникам регіональних навчально-практичних центрів, які є фахівцями як із налагодження діяльності СОК, так і з ведення бухгалтерського обліку, було вручено сертифікати. У наступному році будуть проведені нові тренінги з вдосконалення навичок тренерів, вивчення та обміну досвідом тощо.

Міжрегіональний навчально-практичний

центр розвитку сільських територій