14.11.2013 6147

Свято хліборобів-аграріїв

З давніх-давен Україну називають житницею, адже наша держава не тільки є осередком міцних сільськогосподарських традицій, а ще й славиться щирими та працьовитими людьми, що вирощують високі врожаї.

13 листопада колектив Уманського національного університету садівництва відзначав професійне свято – День працівників сільського господарства. Вшанування цієї дати – це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну вирощеним колоскам хліба.

Читальна зала Наукової бібліотеки була заповнена співробітниками та гостями, які стали учасниками наукових читань з нагоди Дня працівників сільського господарства.

Відкрив захід перший проректор університету Іван Мостов’як, який привітав присутніх зі святом та запросив до вітального слова ректора університету, доктора економічних наук, професора Олену Непочатенко.

Свято хліборобів-аграріїв

Олена Олександрівна щиро привітала присутніх з Днем працівників сільського господарства та зазначила, що аграрний сектор недарма вважається базовим, оскільки він становить основу держави. Університет з року в рік рухається вперед, втілюючи здобутки в навчально-науковий процес, а його випускники примножують славу навчального закладу. Ректор у своєму привітанні вшанувала кращих працівників ННВВ і науковців, які зробили гідний внесок у розвиток навчально-наукової галузі. Окремо Олена Олександрівна подякувала студентам, які роблять свій посильний внесок у аграрний хліборобський урожай. Під кінець привітання ректор побажала всім, хто належить до хліборобського роду, щастя, здоров’я, добра, достатку та з нагоди свята вручила почесні грамоти кращим співробітникам та студентам університету.

Свято хліборобів-аграріїв

До привітань та щирих поздоровлень приєдналася й голова Уманської районної ради профспілки працівників агропромислового комплексу Варвара Гаркава, яка нагородила кращих працівників профспілки Уманського НУС почесними грамотами та цінними подарунками. В свою чергу шановна гостя також була нагороджена почесною грамотою Уманського НУС за співпрацю та з нагоди Дня працівників сільського господарства.

Свято хліборобів-аграріїв

Продовжили роботу урочистого зібрання наукові доповіді, які підготували кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Валентин Доморослий на тему «Традиції святкування Дня працівників сільського господарства в Уманському національному університеті садівництва» та кандидат історичних наук, старший викладач кафедри   соціально-гуманітарних і правових дисциплін Ольга Гарбар на тему «Від учня Уманського училища землеробства і садівництва до вченого зі світовим ім’ям».

Із цікавої та змістовної доповіді Валентина Доморослого присутні дізналися про історію започаткування свята від стародавньої античної Греції і до сучасності. Не менш глибокою у своєму дослідженні була і доповідь Ольги Петрівни, яка у своїх дослідженнях життєвого та наукового шляху професора, завідувача кафедри загального землеробства Симона Самійловича Рубіна донесла до аудиторії важливість наукових робіт новатора-вченого у галузі садівництва, які отримали високу оцінку у світі.

Теплими спогадами про Симона Рубіна поділився із учасниками наукових читань доцент кафедри генетики, селекції рослин і біотехнології Віктор Сигида.

Свято хліборобів-аграріїв

Долучилися до привітань і учасники творчих колективів Центру культури і виховання, які  подарували учасникам читань пісні про Україну та рідний край, возвеличуючи людей праці, дбайливих господарів.

Свято хліборобів-аграріїв

На прощання ведучий урочистого заходу перший проректор Іван Мостов’як побажав всім, хто причетний до свята Дня працівників сільського господарства, рясних сходів та щедрих ужинків, сімейного затишку, благополуччя та доброго здоров’я на благо розквіту рідної України.

Хай ці пророчі слова стануть девізом усіх поколінь:

Шануймо ж хліб насущний наш, людино,

І в нинішній, і у прийдешній день.

Хай з колоска не випаде й зернини

Нехай зі столу й крихта не впаде.

Прес-центр університету