16.12.2013 5873

Творчий звіт аматорських колективів Уманщини

Нещодавно на уманській землі відбулося надзвичайної краси дійство: творчий звіт аматорських колективів Уманського району та м. Умань. Міський Будинок культури ледве вмістив усіх охочих помилуватися неперевершеною виставкою та чудовими виступами творчих колективів. Привітали гостей і учасників свята очільники району та міста Юрій Бодров й Анатолій Петренко.

Міський голова Юрій Бодров зазначив, що творчий звіт аматорських колективів Уманщини присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка та 60-річчю від дня утворення Черкаської області. Юрій Іванович наголосив: «Черкаська область – душа, серце держави. Ми пишаємося тим, що є земляками Шевченка».

До привітань міського голови приєднався і голова Уманської райдержадміністрації Анатолій Петренко, який від імені жителів Уманщини привітав присутніх зі святом, побажав миру, добра, Божого благословення та наголосив на тому, що Уманський край – найкращий, найпотужніший, славиться працьовитими людьми. Від жителів Уманщини Анатолій Петренко презентував у краєзнавчий музей міста картину з національними мотивами.

Творчий звіт аматорських колективів Уманщини

Концертну програму творчих колективів Уманського району відкрив народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка» Уманського НУС (художній керівник Наталія Шаповаленко) хореографічною композицією «Привітальна», під час якої дівчата-українки гостинно частували присутніх у залі запашним короваєм.

Українська пісня… То за серце наче стисне, то навіє радість і любов. Багато поезій Кобзаря покладено на музику; у виступах творчих колективів прозвучали хореографічні композиції на слова Шевченка: «Чи ми ще зійдемося знову», «Свою Україну любіть, за неї Господа моліть…», «Не тополю високую» та багато інших.

Музика лунає постійним ритмом життя, вона здатна зробити неймовірне реальним. Від майстерності виконання художніх номерів фольклорними колективами, мелодійності звучання народних музичних інструментів у глядачів перехоплювало подих, адже українські жінки вправно грали на ложках, використовували маракас, рубель та «бугай». Полонили серце і душу краса та різнобарв’я українських костюмів. У супроводі виконання пісні «Краща мова єднання – це українська», під патріотичні вигуки «Слава Черкаській області! Слава Уманському району!» та феєричні софіти вітали артистів стоячи.

Святкову програму виступів продовжили творчі колективи міста. Ансамбль трубачів Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького сповістив про початок концерту. Національними мотивами та українським колоритом була переповнена хореографічна композиція «В Черкаському краї цвітуть рушники» у виконанні народного самодіяльного ансамблю танцю «Нивка» Уманського НУС та у супроводі оркестру народних інструментів Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького.

Творчий звіт аматорських колективів Уманщини

Бурхливі оплески та овації викликали у глядачів виконання пісні «Рідна земля» викладачем Уманського обласного музичного училища ім. П. Демуцького Мариною Білоконь на слова нашого земляка Сергія Желєзняка, українських народних пісень вокального чоловічого тріо «Гонта», хореографічних композицій ансамблів танцю «Візаві», «Яворина» Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини. Шквал позитивних емоцій та захоплення викликав «Вальс квітів» у виконанні ансамблю танцю «Нивка» Уманського НУС.

Творчий звіт аматорських колективів Уманщини

«Молитва за Україну» стала завершальним акордом свята, лейтмотивом якого впродовж усього дійства стали слова: «Україно моя сонцесяйна, зичу щастя тобі, славних літ!»

Творчий звіт аматорських колективів Уманщини

Душа радіє за талановитих людей Черкащини, за їх щиру любов і повагу до культурної спадщини свого народу. Від щирого серця бажаємо творчим колективам ніколи не втрачати природного запалу та енергії і продовжувати нести у світ красу української пісні й танцю. І хай впевнено лине понад землею Тараса, окропленою кров’ю і потом прадідів, пісня – душа волелюбного, ніким не скореного народу!

Прес-центр університету