Україно-польський садівничий семінар в лютому 2013 р.
17-24 лютого кафедрою плодівництва та виноградарства (зав. кафедрою професор Мельник О.В.) за підтримки державної адміністрації Автономної Республіки Крим та польської фірми «Agrofresh» організовано черговий науково-виробничий семінар з виїздом у кращі садівничі господарства України й Польщі. Цей проект, започаткований 15 років тому спільно з редакцією журналу «Новини садівництва», відзначено серед 25 кращих університетських програм за рейтингом компанії «СКМ» і журналу «Фокус».
Серед учасників семінару – керівники і головні спеціалісти садівничих господарств Автономної Республіки Крим («Кримська фруктова компанія»), Запорізької («Мелітопольська черешня»), Київської («ПП Мереженюк»), Харківської (ТОВ «Віра») і Черкаської областей.
Згідно із запропонованою програмою, відбулося ознайомлення з сучасними плодовими садами відомої в Україні агрофірми «Зоря» на Рівненщині, польських спеціалізованих садівничих господарств «Lipnicki» та садівничого кооперативу «Stryjno Sad» поблизу Любліна, «Gabrysiak» і «Pagacz» в центральній Польщі, з високоякісним садивним матеріалом у плодових розсадниках «ARNO», «Dolinski» та біолабораторії «Kusibab», машинами і механізмами у садівничому кооперативі «Agrosimex» та фабриці «MCMS».
Головною метою поїздки за кордон стало ознайомлення з широко розгорнутими експозиціями міжнародної виставки-ярмарку «Садівництво й овочівництво» (Targi sadownictwa i warzywnictwa) й однойменної конференції у Варшаві, а також участь у конференції з агротехніки вирощування кісточкових і ягідних культур у місті Краснік. Невід’ємна частина програми з вивчення сучасних технологій зберігання та логістики садовини забезпечувалася в передових господарствах «Lipnicki» і «Gabrysiak» та в садівничому кооперативі «Stryjno Sad».
Культурною частиною програми стали відвідини старого міста в польській столиці Варшаві, найстарішого міста Каліш, осередка паломництва в Ченстоховій та королівського палацу в Кракові.
(О.В.Мельник, фото автора)
Фотогалерея
![Сертифікати за участь у семінарі](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/1-250x180-be7.jpeg)
![На виставці «TSW» з садівництва й овочівництва у Варшаві](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/2-250x180-be7.jpeg)
![На семінарі з садівництва у Варшаві](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/3-250x180-e10.jpeg)
![На ягідницькій конференції в Красніку](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/4-250x180-e10.jpeg)
![Профорієнтацію ведуть студенти](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/5-250x180-e10.jpeg)
![Обрізку демонструє Александра Ліпніцька](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/6-250x180-e10.jpeg)
![Обрізку демонструє Януш Габрисяк](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/7-250x180-e10.jpeg)
![Перед закладанням саду](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/8-250x180-e10.jpeg)
![Рослини в пробірках біолабораторії «Кусібаб»](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/9-250x180-e10.jpeg)
![Рослини у мікротепличках](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/10-250x180-be7.jpeg)
![Рослини в касетах](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/11-250x180-be7.jpeg)
![Сортування яблук на столі](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/12-250x180-be7.jpeg)
![Сортування яблук у водному потоці](assets/cache/images/kafedri/plodiv-i-vinograd/17-24.02.2013 polsha/13-250x180-be7.jpeg)