Уманський НУС – учасник Міжнародного симпозіуму «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України»
Другий день поспіль делегація представників Уманського національного університету садівництва у складі ректора університету Олени Непочатенко, проректора з науково-педагогічної роботи Михайла Мальованого, декана факультету економіки і підприємництва Юлії Нестерчук і викладача кафедри обліку і оподаткування Ольги Підлубної є активним учасником Міжнародного симпозіуму «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України», зорганізованого Міжнародним фондом соціальної адаптації та Nord університетом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.
До масштабного дійства долучилися представники Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України, Посольства Королівства Норвегія в Україні, Міжнародного фонду соціальної адаптації, Nord університету (Норвегія), міжнародних організацій, університетів і громадських організацій – учасників проєкту «Норвегія – Україна».
Під час Міжнародного симпозіуму відбулося підписання двох Меморандумів про співпрацю: між Міністерством у справах Ветеранів України та Міжнародним фондом соціальної адаптації та між Міністерством освіти і науки України та Міжнародним фондом соціальної адаптації. З боку МФСА Меморандуми підписав президент фонду Володимир Рубцов, з боку міністерств – Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і Міністр у справах ветеранів України Юлія Ларутіна.
Уманський національний університет садівництва приєднався до проєкту на правах партнера на початку 2021 року. У межах обговореної програми професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей здійснювалося практичне та теоретичне навчання загальним обсягом 500 годин на семестр за спеціальністю «Організація власного бізнесу в садівництві та овочівництві». У межах визначеної освітньої траєкторії проводилися семінари з інноваційних технологій вирощування в садівництві та овочівництві, бізнес-планування, особливостей використання сучасних інформаційних технологій, консультації з організації власного бізнесу, тренінги з психологічної підтримки, підтримувалася активна комунікація з випускниками - підприємцями.
Нині метою зустрічі учасників стало обговорення результатів співпраці Міжнародного фонду соціальної адаптації, партнерів і виконавців проєкту NUPASS, Міністерства у справах ветеранів, міжнародних організацій щодо інтеграції моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей у державну систему України.
До активного диспуту з доповіддю долучився і проректор Уманського НУС Михайло Мальований, який розповів про досвід реалізації проекту в Уманському НУС й акцентував увагу присутніх на питанні створення при навчальному закладі Центру професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їх сімей. «Занурення потенційних учасників даного проекту у мирне життя та їх становлення у власній бізнес-ніші принесе користь не лише самим військовослужбовцям, ветеранам і членам їхніх сімей, а й територіальним громадам, де вони провадитимуть діяльність, та безпосередньо державі, для якої соціально адаптовані, відповідальні громадяни з активною життєвою позицією є рушійною силою позитивних змін», – зазначив доповідач.
Робота симпозіуму триває. І цілі, які переслідують його учасники – це важлива справа для майбутнього всієї України.
Пресцентр Уманського НУС