Відзначення Міжнародного дня інвалідів в Уманському НУС
У 1992 р., за підсумками десятиріччя Організації Об’єднаних Націй, Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Цим самим асамблея підкреслила важливість висвітлення цієї події для подальшої інтеграції в суспільство людей з обмеженими можливостями.
Понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Задумаємось, адже цифри вражають…
Міжнародний день інвалідів відзначає і наша держава. За останні сім років чисельність інвалідів в Україні, на жаль, зросла на півмільйона. Сьогодні два мільйони наших громадян – інваліди (тобто кожний вісімнадцятий наш співвітчизник). І цей день – це акцентування уваги населення нашої держави на проблемах тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя.
Нині державна політика ґрунтується на соціальному захисті громадян з особливими потребами: у суспільстві для них створюються відповідні умови та рівні можливості для реалізації життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу; кожного року відбуваються різноманітні благодійні акції, фестивалі, конференції, конкурси.
Студенти Уманського національного університету садівництва також не залишилися осторонь відзначення Міжнародного дня інвалідів. У науковій бібліотеці для студентів перших курсів усіх факультетів відбулася виховна година «Урок доброти», проведена під емблемою Товариства Червоного Хреста.
Відкрила захід помічник ректора з виховної роботи Ірина Гончаренко, яка до слова запросила голову Уманської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста Валентину Чорну. Керівник товариства донесла до присутніх інформацію про реалізацію в місті та районі програм, що спрямовані на допомогу людям, які її потребують: міжнародне гуманітарне право, турбота про дітей з фізичними обмеженнями, програма допомоги ветеранам, людям з вадами зору, слуху. Для цього створені волонтерські загони, проводяться різноманітні заходи, які активізують боротьбу із захворюванням на СНІД та туберкульоз.
Валентина Андріївна у своєму виступі інформувала аудиторію про статистику головних захворювань сучасності – СНІД, туберкульоз та сифіліс, закликала молодь виховувати культуру ставлення до алкоголю та тютюну. Голова Товариства Червоного Хреста наостанок побажала студентській аудиторії бути щасливими від доброчинних справ, адже доброта – найвища цінність у житті.
Голова ради студентського самоврядування Юрій Мельник зазначив, що студенти університету вносять свій посильний внесок у добрі справи, проводячи різноманітні доброчинні заходи, серед яких акція «Подаруй дитині іграшку», здача крові на пунктах переливання, відвідання дітей у дитячому притулку на День Святого Миколая, інформаційно-просвітницькі акції «Зупинимо СНІД разом!», спрямовані на боротьбу зі СНІДом.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – це справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає.
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують нашої допомоги і уваги.
Нам потрібно зламати стереотипи своєї поведінки і робити все, щоб інвалідам, яких обійшла доля, було затишно жити в суспільстві. Адже у всі часи понад усе цінувалися найкращі людські риси: співчуття, людяність, щирість, здатність співпереживати.
Прес-центр університету