Виховна година для першокурсників «Пріоритет життя»
Життя, як мить, єдина мить,
Махне крилом – і пролетить…
Але в цю мить, коротку мить,
було і сонце, і блакить.
Я, поки серцем не зачах,
вкарбую їх в своїх очах.
Бо нам дана мить для життя.
А вічність? – То для забуття…
Саме таким крилатим висловом розпочалася виховна година для студентів перших курсів факультетів економіки і підприємництва та менеджменту, яку провела практичний психолог університету Галина Мінченко. У вступному слові вона донесла до першокурсників важливість та актуальність оголошеної теми, адже молодь стоїть на порозі життя, а пора юності – це той період, коли від вчинків та правильного вибору залежить її майбутнє.
Галина Степанівна акцентувала увагу на тому, що життя людині дається один раз, кожному – своє. І потрібно в ньому відкривати самих себе, вміти знаходити його сенс, незважаючи на те, що життя таке багатогранне, зі світлими і темними сторонами.
З позицій глибокого психологічного аналізу Галина Мінченко розповідала молоді про те, що вміння жити полягає у мистецтві аналізувати свої вчинки, перетворювати мінуси на плюси, бачити в житті не тільки негатив, а й позитив, цінувати те, що маємо, використовувати шанси, які посилає нам доля, бо життя – безцінне.
Цікава та емоційна розповідь психолога супроводжувалася древніми притчами та заповітами для молоді матері Терези, у яких із глибини віків зберігаються мудрі настанови: головна умова щасливого майбутнього життя – завжди відчувати його смак, бо життя – це гра, боротьба, кохання, обов’язок, пісня, яку треба доспівати до кінця.
Величезне психологічне навантаження для студентів мали фільми про життєвий шлях Ніка Вуйчича, що не скорився жорстокій долі, а пристосувався до життя, борючись із його незгодами. На власному прикладі герой документальних фільмів закликає молодь бути терплячим, ніколи не здаватися, переборювати невдачі, після падінь – підійматися і знову боротися. І щоб там не сталося – бути вдячним життю. Парадоксально, але, не маючи ні ніг, ні рук, він визнає: «Я люблю життя! Я щасливий!»
Виховна година закінчилася на високій оптимістичній ноті: кожний наступний день ми маємо сприймати як подарунок.
Практичний психолог Галина Мінченко наостанок побажала учасникам виховного заходу, щоб кожен, вийшовши із зали, подумав над сутністю свого життя, адже все у їхніх руках, і тільки від них залежить, яких моментів у ньому буде більше.
Прес-центр університету