XIV Всеукраїнська конференція молодих учених
14 березня 2013 року в Уманському національному університеті садівництва розпочала роботу XIV Всеукраїнська конференція молодих учених, присвячена 60-річчю утворення Черкаської області. Робота конференції традиційно відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій.
З привітальним словом до учасників конференції звернулась ректор Уманського національного університету садівництва, доктор економічних наук, професор О.О. Непочатенко: «Перед вами сьогодні – велике проблемне поле, безліч складних, взаємопов’язаних питань, знайти відповіді на які – виклик, достойний справжнього науковця! Творчої Вам наснаги, взаєморозуміння, креативних інноваційних підходів до розв’язання досліджуваних проблем на благо процвітання нашої країни та плідної дискусії!»
У роботі конференції взяли участь молоді вчені, молоді викладачі, аспіранти та студенти провідних вищих навчальних закладів та установ.
Розпочала пленарне засідання доповідь аспірант кафедри біології Підан Любов Федорівни на тему: «Утворення Черкаської області: історичні витоки», яка охарактеризувала історичні аспекти та передумови створення Черкаської області .
Всесторонньо розкрила спеціалізоване питання впливу біогумусу на урожайність картоплі ранньостиглої у своїй доповіді аспірант кафедри овочівництва Воробйова Наталія Василівна.
Проблеми зберігання і переробки зерна у своїй доповіді окреслив аспірант кафедри технології Довгун Руслан Володимирович, який наочними показниками продемонстрував, наскільки технологічні показники якості гречки залежать від регіону вирощування.
Здобувач кафедри менеджменту організацій Франченко Людмила Олексіївна в своїй доповіді: “Організаційно-економічні засади підвищення ефективності експортної діяльності виробників зерна”, детально проаналізувала сучасний стан ринку зерна.
Пленарне засідання пройшло у теплій дискусійній обстановці, а учасники конференції продовжили свою роботу по секційних підрозділах.
Секція агрономії − молоді науковці розкрили питання удобрення сільськогосподарських культур, виведення нових продуктивних сортів, заходів боротьби з хворобами та шкідниками, органічного землеробства та багато інших актуальних питань сучасної аграрної науки.
Секція плодівництва та овочівництва підняла такі актуальні питання як: схема розміщення перцю солодкого, народно-господарського значення індану солодкого, застосування мульчі при вирощуванні огірка, строки висаджування цибулі-порей та інші не менш важливі і актуальні питання.
Засідання секції лісівництва та садово-паркового господарства було присвячене питанням сучасного стану лісового господарства України, екологічних особливостей лісів зелених зон міст, продуктивності букових лісостанів та іншим досить цікавим питанням.
Робота секції харчової промисловості та технічних наук розглянула дослідження молодих учених за такими напрямками: технологія зберігання та переробки продуктів рослинництва та технічні аспекти у сучасних галузях виробництва.
Динамічністю відзначилася робота секції економіки і підприємництва, менеджменту. Доповідачі висвітлили проблеми і перспективи фінансово-економічних та управлінських відносин як в економіці країни в цілому, так і в сільському господарстві зокрема.
Секція загальноосвітніх наук розглянула питання модернізації вищої освіти, інтерактивних та інформаційних технологій навчання, комунікативної компетентності майбутніх фахівців та іншв актуальні питання.
Ігор Прокопчук, Голова ради молодих учених Уманського НУС